![ypes press002 ypes press002](https://www.mathra.gr/wp-content/uploads/2021/02/ypes-press002-696x392.jpg)
Συνάντηση ενημέρωσης και συνεργασίας, με τον υποψήφιο Περιφερειάρχη Κεντρικής Μακεδονίας, Χρήστο Γιαννούλη, είχε το απόγευμα η υφυπουργός Εσωτερικών – Τομέας Μακεδονίας Θράκης, Ελευθερία Χατζηγεωργίου. Κατά τη συνάντηση συζητήθηκαν τα μείζονα προβλήματα και η αναπτυξιακή προοπτική της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας όπως και η πορεία της προεκλογικής καμπάνιας του υποψήφιου Περιφερειάρχη. Η υφυπουργός Εσωτερικών, Ελευθερία Χατζηγεωργίου, εξέφρασε την υποστήριξη της στην υποψηφιότητα του Χρήστου Γιαννούλη και εκτίμησε ότι “ήρθε η ώρα η Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας να αλλάξει σελίδα σε προοδευτική και δημοκρατική κατεύθυνση”.