![ypes press002 ypes press002](https://www.mathra.gr/wp-content/uploads/2021/02/ypes-press002-696x392.jpg)
Την Πέμπτη 28 Δεκεμβρίου 2017, η Υφυπουργός Εσωτερικών (Μακεδονίας-Θράκης) κα Μαρία Κόλλια-Τσαρουχά, ενίσχυσε τη δράση της ομάδας αλληλεγγύης “Καλαθάκι”, προσφέροντας τρόφιμα για να δοθούν σε 75 άπορες οικογένειες. Τα τρόφιμα παρέδωσε εκ μέρους της Υφυπουργού, η κα Λαϊνάκου Αφροδίτη, Δημοτική Σύμβουλος Αμπελοκήπων-Μενεμένης, στην πρόεδρο της ομάδας αλληλεγγύης “Καλαθάκι”, κα Ιεραπετριτάκη Γεωργία (Γιούλη).