![ypes press002 ypes press002](https://www.mathra.gr/wp-content/uploads/2021/02/ypes-press002-696x392.jpg)
“SIKANDAR MAHAN-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ: ΣΥΓΧΡΟΝΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΕΜΠΟΡΙΟΥ” ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥ WORKSHOP ΤΟΥ ΔΙΟΙΚΗΤΗΡΙΟΥ ΣΤΗΝ 84η ΔΕΘ
“Sikandar Mahan-Μέγας Αλέξανδρος: Σύγχρονοι δρόμοι πολιτισμού, τουρισμού και εμπορίου” είναι ο τίτλος του workshop που διοργανώνει σήμερα ο Τομέας Μακεδονίας και Θράκης του Υπουργείου Εσωτερικών στην 84η ΔΕΘ.
Η δράση θα πραγματοποιηθεί στις 19.30 στο περίπτερο 15, stand 32, με θέμα τις προοπτικές οικονομικής, εμπορικής και επιχειρηματικής συνεργασίας της Βόρειας Ελλάδας με την Ινδία.
Ομιλητές θα είναι ο κ. Βασίλειος Σκρόνιας (Γενικός Σύμβουλος Οικονομικών και Εμπορικών Υποθέσεων Β’, Προϊστάμενος του Γραφείου Οικονομικών και Εμπορικών Υποθέσεων της Πρεσβείας της Ελλάδας στο Νέο Δελχί) και η κα. Αναστασία Ιωσηφίδου (Πρόεδρος Τουριστικής Επιτροπής και Πρόεδρος της Δημοτικής Κοινωφελούς Επιχείρησης “ΔΗΜΩΦΕΛΕΙΑ” του Δήμου Καβάλας.
Νωρίτερα, στις 18.00, στον ίδιο χώρο, ο Κτηνοτροφικός Συνεταιρισμός Αιγοπροβατοτροφίας περιοχής Αμυνταίου “Ε-Ποιμένων” θα παρουσιάσει τις δυνατότητες ανάπτυξης της κτηνοτροφίας. Ο συνεταιρισμός ιδρύθηκε το 2010, εδρεύει στο Αμύνταιο, αριθμεί 74 μέλη και εμπορεύεται νωπό πρόβειο κρέας.