![ypes press002 ypes press002](https://www.mathra.gr/wp-content/uploads/2021/02/ypes-press002-696x392.jpg)
Την Έδεσσα θα επισκεφθεί αύριο (Παρασκευή 18 Οκτωβρίου 2013) ο Υπουργός Μακεδονίας και Θράκης, κ. Θεόδωρος Καράογλου, για να παραστεί στις επετειακές εκδηλώσεις για τη συμπλήρωση 101 χρόνων από την απελευθέρωση της πόλης στον Α´ Βαλκανικό Πόλεμο.
Στις 10.30 ο Υπουργός θα παραστεί στη Δοξολογία στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό της Έδεσσας, χοροστατούντος του Μητροπολίτη Εδέσσης, Πέλλης και Αλμωπίας κ.κ. Ιωήλ.
Στις 11.30 ο κ. Καράογλου θα καταθέσει στεφάνι στο ηρώο της πόλης.
Στις 12.00 θα παρακολουθήσει την παρέλαση.
Στις 10.30 ο Υπουργός θα παραστεί στη Δοξολογία στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό της Έδεσσας, χοροστατούντος του Μητροπολίτη Εδέσσης, Πέλλης και Αλμωπίας κ.κ. Ιωήλ.
Στις 11.30 ο κ. Καράογλου θα καταθέσει στεφάνι στο ηρώο της πόλης.
Στις 12.00 θα παρακολουθήσει την παρέλαση.