![1484396907 1484396907](https://www.mathra.gr/wp-content/uploads/2017/01/1484396907.jpg)
Τα γραφεία της εταιρείας ΕΓΝΑΤΙΑ ΟΔΟΣ Α.Ε., στη Θεσσαλονίκη, επισκέφθηκε σήμερα, Πέμπτη 19 Μαίου, ο Αναπληρωτής Υπουργός Περιφερειακής Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας Σωκράτης Ξυνίδης.
Ο Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου κ. Αναστάσιος Μουρατίδης και ο Αντιπρόεδρος κ. Γιάννης Τσακλίδης ενημέρωσαν τον Αναπληρωτή Υπουργό για τις δράσεις που αναπτύσσει η εταιρεία.
Επιπλέον, συζητήθηκαν οι δυνατότητες συνεργειών, στο πλαίσιο αρμοδιότητας του Αναπληρωτή Υπουργού, για την καλύτερη αξιοποίηση των πλεονεκτημάτων της Εγνατίας Οδού, ιδιαίτερα σημαντικής αναπτυξιακής υποδομής.
Ο Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου κ. Αναστάσιος Μουρατίδης και ο Αντιπρόεδρος κ. Γιάννης Τσακλίδης ενημέρωσαν τον Αναπληρωτή Υπουργό για τις δράσεις που αναπτύσσει η εταιρεία.
Επιπλέον, συζητήθηκαν οι δυνατότητες συνεργειών, στο πλαίσιο αρμοδιότητας του Αναπληρωτή Υπουργού, για την καλύτερη αξιοποίηση των πλεονεκτημάτων της Εγνατίας Οδού, ιδιαίτερα σημαντικής αναπτυξιακής υποδομής.
![](https://www.mathra.gr/wp-content/uploads/2017/01/1484396907.jpg)