![ypes press002 ypes press002](https://www.mathra.gr/wp-content/uploads/2021/02/ypes-press002-696x392.jpg)
Η Πρόεδρος του Διαμερίσματος του Δήμου Θεσσαλονίκης κ Νίκη Νικολάου- Λιναρά απέστειλε ευχαριστήρια επιστολή προς τον Υπουργό Μακεδονίας – Θράκης κ. Μαργαρίτη Τζίμα, για την άμεση ανταπόκριση του, σχετικά με την αποστολή σχολικού υλικού σε 420 μαθητές της Βορείου Ηπείρου.
Η γραφική ύλη και τα βιβλία, που αγοράσθηκαν από κονδύλια του Υπουργείου Μακεδονίας – Θράκης, παραδόθηκαν την Κυριακή 21 Δεκεμβρίου, στα ελληνόπουλα που φοιτούν στα ελληνικά φροντιστήρια της Πολένα και της Κορυτσάς.