![1484397845 1484397845](https://www.mathra.gr/wp-content/uploads/2017/01/1484397845.jpg)
![](https://www.mathra.gr/wp-content/uploads/2017/01/1484397851-1024x768.jpg)
Το Παιδικό Χωριό στο Φίλυρο επισκέφθηκε ο Υπουργός Μακεδονίας – Θράκης κ. Μαργαρίτης Τζίμας, σήμερα το πρωί, με αφορμή τις εορτές των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς.
Ο κ. Τζίμας αφού συνομίλησε με την Πρόεδρο κ. Δανιηλίδου και τα μέλη του Δ.Σ., μοίρασε δώρα στα παιδιά και αντάλλαξε μαζί τους ευχές για καλή χρονιά.
Ο Υπουργός μετά το πέρας της εκδήλωσης δήλωσε:
«Για μια ακόμη φορά θέλω να εξάρω το σημαντικό έργο που επιτελείται στο Παιδικό χωριό του Φιλύρου. Το Υπουργείο Μακεδονίας – Θράκης υποστηρίζοντας τις δράσεις του Παιδικού Χωριού θα είναι και το 2009 αρωγός στις προσπάθειες που καταβάλλονται. Εύχομαι σε όλους καλή χρονιά, ειρηνική, δημιουργική και χαρούμενη, ιδιαίτερα για τα παιδιά.»