![ypes press002 ypes press002](https://www.mathra.gr/wp-content/uploads/2021/02/ypes-press002-696x392.jpg)
Στην κοπή της καθιερωμένης βασιλόπιτας της ΔΑΚΕ Δημόσιου Τομέα Θεσσαλονίκης παραβρέθηκε, χθες Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου, ο Υπουργός Μακεδονίας – Θράκης κ. Μαργαρίτης Τζίμας, ο οποίος αφού ευχήθηκε καλή και εποικοδομητική χρονιά στους συνδικαλιστές, έκανε μια συνοπτική παρουσίαση του Κυβερνητικού έργου, τονίζοντας ότι:
«Είναι ιερή υποχρέωση των εργαζομένων να διεκδικούν, με ειλικρινή τρόπο, αφουγκραζόμενοι τις ανάγκες της κοινωνίας. Η σημερινή εικόνα αδικεί το έργο του Πρωθυπουργού κ. Κώστα Καραμανλή και της Κυβέρνησης, η οποία κλήθηκε να αντιμετωπίσει τα δυσκολότερα προβλήματα που παρουσιάσθηκαν στη μεταπολιτευτική Ελλάδα. Οφείλουμε να προχωρήσουμε όλοι μαζί, παραμερίζοντας τις όποιες προσωπικές αντιπαραθέσεις, βασιζόμενοι στην αξιοκρατία».
Ο Υπουργός Μακεδονίας – Θράκης κ. Μαργαρίτης Τζίμας θα παραστεί αύριο στη 1η Συνεδρίαση της Επιτροπής Παρακολούθησης του Περιφερειακού Επιχειρησιακού Προγράμματος Μακεδονίας – Θράκης 2007 – 2013, που θα πραγματοποιηθεί στην Καστοριά.
«Είναι ιερή υποχρέωση των εργαζομένων να διεκδικούν, με ειλικρινή τρόπο, αφουγκραζόμενοι τις ανάγκες της κοινωνίας. Η σημερινή εικόνα αδικεί το έργο του Πρωθυπουργού κ. Κώστα Καραμανλή και της Κυβέρνησης, η οποία κλήθηκε να αντιμετωπίσει τα δυσκολότερα προβλήματα που παρουσιάσθηκαν στη μεταπολιτευτική Ελλάδα. Οφείλουμε να προχωρήσουμε όλοι μαζί, παραμερίζοντας τις όποιες προσωπικές αντιπαραθέσεις, βασιζόμενοι στην αξιοκρατία».
Ο Υπουργός Μακεδονίας – Θράκης κ. Μαργαρίτης Τζίμας θα παραστεί αύριο στη 1η Συνεδρίαση της Επιτροπής Παρακολούθησης του Περιφερειακού Επιχειρησιακού Προγράμματος Μακεδονίας – Θράκης 2007 – 2013, που θα πραγματοποιηθεί στην Καστοριά.