![ypes press002 ypes press002](https://www.mathra.gr/wp-content/uploads/2021/02/ypes-press002-696x392.jpg)
«Η μεγάλη διάρκεια της βροχόπτωσης, σε συνδυασμό με τα διαστήματα ιδιαίτερης έντασης και μεγάλο όγκου βροχής σε πολύ λίγο χρόνο, προκάλεσαν σοβαρά προβλήματα. Ο κρατικός μηχανισμός αντέδρασε έγκαιρα, με πρώτο και κύριο μέλημα, την προστασία της ανθρώπινης ζωής. Παρά το γεγονός, ότι είχαμε πολλά «μέτωπα» προβλημάτων, στο Μελισσουργό, στο Σταυρό και στην Ολυμπιάδα , στην Αρναία και στο Παλαιοχώρι Χαλκιδικής και στον οδικό άξονα Θεσσαλονίκης –Καβάλας, θέλω να πιστεύω ότι κάναμε όλοι το καθήκον μας.»