![ypes press002 ypes press002](https://www.mathra.gr/wp-content/uploads/2021/02/ypes-press002-696x392.jpg)
Τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας κ. Κάρολο Παπούλια θα υποδεχτεί ο υπουργός Μακεδονίας – Θράκης κ. Νίκος Τσιαρτσιώνης, στις 5 Οκτωβρίου 2005 και ώρα 11:10, στο Αεροδρόμιο «Μακεδονία».
Ο κ. Τσιαρτσιώνης θα συνοδεύσει τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας στην τελετή ορκωμοσίας των νέων αξιωματικών Υγειονομικού, Οικονομικού και Στρατολογικού, που θα πραγματοποιηθεί, στις 11:25, στη Στρατιωτική Σχολή Αξιωματικών Σωμάτων.