![ypes press002 ypes press002](https://www.mathra.gr/wp-content/uploads/2021/02/ypes-press002-696x392.jpg)
ΔΗΛΩΣΗ ΥΜΑΘ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΗΝΩΜΕΝΩΝ ΕΘΝΩΝ
Στεφάνι στο ηρώο του Γ’ Σώματος Στρατού, ως εκπρόσωπος της Κυβέρνησης, κατέθεσε σήμερα (Τετάρτη 24 Οκτωβρίου 2012) ο Υπουργός Μακεδονίας και Θράκης κ. Θεόδωρος Καράογλου, στο πλαίσιο του εορτασμού της ημέρας των Ηνωμένων Εθνών.
Αμέσως μετά ο κ. Καράογλου επισήμανε πως: «Σε μια περίοδο κατά την οποία η παγκόσμια ισορροπία έχει διαταραχθεί, ο ρόλος του Οργανισμού Ηνωμένων Εθνών είναι επίκαιρος, κρίσιμος και σημαντικός. Μέσω της συλλογικής δράσης προάγει τη διεθνή ειρήνη, επιβεβαιώνει την πίστη σε θεμελιώδεις αξίες και προωθεί την κοινωνική πρόοδο. Εύχομαι ο φετινός εορτασμός να αποτελέσει αφορμή ώστε να οικοδομήσουμε σχέσεις εμπιστοσύνης και να παραδώσουμε στις επόμενες γενεές έναν καλύτερο κόσμο».