![ypes press002 ypes press002](https://www.mathra.gr/wp-content/uploads/2021/02/ypes-press002-696x392.jpg)
Το Υπουργείο Μακεδονίας – Θράκης, μετά από απόφαση του Υπουργού κ. Μαργαρίτη Τζίμα, θα παραχωρήσει από μία κινητή μονάδα βιβλιοθήκης και αισθητικής αγωγής στις Τ.Ε.Δ.Κ. των νομών Δράμας και Φλώρινας αντιστοίχως. Στόχος είναι η συνέχιση του πιλοτικού προγράμματος στα ολιγοθέσια ακριτικά σχολεία των δύο νομών, για την προώθηση του βιβλίου και την αισθητική αγωγή των μαθητών.
Η τελετή παράδοσης παραλαβής θα γίνει στο ΥΜΑΘ
Τετάρτη 26 Νοεμβρίου και ώρα 11.00 Τ.Ε.Δ.Κ. ν. Δράμας
Πέμπτη 27 Νοεμβρίου και ώρα 11.00 Τ.Ε.Δ.Κ. ν. Φλώρινας