![ypes press002 ypes press002](https://www.mathra.gr/wp-content/uploads/2021/02/ypes-press002-696x392.jpg)
Ο πρόεδρος του ΟΛΘ ΑΕ κ. Χριστόφορος Κουτίτας και ο διευθύνων σύμβουλος κ. Γιάννης Τσάρας ενημέρωσαν τον υπουργό για το στρατηγικό σχέδιο ανάπτυξης του Οργανισμού, καθώς και για τα δρομολογούμενα μεγάλα έργα στο λιμάνι της Θεσσαλονίκης.
Ο κ. Καλαντζής επισήμανε ότι ο ΟΛΘ αποτελεί πρότυπο υγιούς οργανισμού, που λειτουργεί με πολύ καλούς ρυθμούς και αποτελεσματικότητα.
Οι κύριοι Κουτίτας και Τσάρας ευχαρίστησαν τον υπουργό για το ενδιαφέρον που επιδεικνύει το Υπουργείο Μακεδονίας – Θράκης για τις αναπτυξιακές προοπτικές του ΟΛΘ, εκφράζοντας παράλληλα τη βεβαιότητα ότι θα υπάρξει συνεχής και στενή συνεργασία των δύο πλευρών.