Πέμπτη, 23 Σεπτεμβρίου, 2021
Αρχική Η Πολιτική Ηγεσία του Υ.ΜΑ.Θ. μέχρι σήμερα

Η Πολιτική Ηγεσία του Υ.ΜΑ.Θ. μέχρι σήμερα

Stauros-Kalafatis_new-768x689-1

Σταύρος Αθ. Καλαφάτης
Υφυπουργός Εσωτερικών
από 07/01/2021

.jpg

Θεόδωρος Γ. Καραόγλου
Υφυπουργός Εσωτερικών
από 11/07/2019 έως 06/01/2021

.jpg

Ελευθερία Χατζηγεωργίου
Υφυπουργός Εσωτερικών
από 16/02/2019 έως 10/07/2019

.jpg

Αικατερίνη Νοτοπούλου
Υφυπουργός Εσωτερικών
από 29-08-2018 έως 15-02-2019

.jpg

Μαρία Κόλλια Τσαρουχα
Υφυπουργός Εσωτερικών
από 1/02/2015 έως 29/08/2018

.jpg

Γεώργιος Ορφανός
Υπουργός Μακεδονίας & Θράκης
από 11/06/2014 έως 30/01/2015

2

Θεόδωρος Καράογλου
Υπουργός Μακεδονίας & Θράκης
από 21/06/2012 έως 10/06/2014

.jpg

Σωκράτης Ξυνίδης
Αναπληρωτής Υπουργός
Περιφερειακής Ανάπτυξης
από 07/09/2010 έως 26/06/2011

.jpg

Θεοδώρα Τζάκρη
Υφυπουργός Εσωτερικών
από 07/10/2009 έως 07/09/2010

.jpg

Σταύρος Καλαφάτης
Υπουργός Μακεδονίας & Θράκης
από 09/01/2009 έως 07/10/2009

tzim-medium

Μαργαρίτης Τζίμας
Υπουργός Μακεδονίας & Θράκης
από 20/09/2007 έως 09/01/2009

.jpg

Γεώργιος Καλαντζής
Υπουργός Μακεδονίας & Θράκης
από 15/02/2006 έως 20/09/2007

.jpg

Νικόλαος Τσιαρτσιώνης
Υπουργός Μακεδονίας & Θράκης
από 10/03/2004 έως 15/02/2006

.jpg

Χάρης Καστανίδης
Υπουργός Μακεδονίας & Θράκης
από 07/07/2003 έως 10/03/2004

.jpg

Γεώργιος Πασχαλίδης
Υπουργός Μακεδονίας & Θράκης
από 13/04/2000 έως 07/07/2003

.jpg

Γιάννης Μαγκριώτης
Υπουργός Μακεδονίας & Θράκης
από 30/10/1998 έως 13/04/2000

.jpg

Φίλιππος Πετσάλνικος
Υπουργός Μακεδονίας & Θράκης
από 22/10/1996 έως 30/10/1998

.jpg

Κωνσταντίνος Τριαρίδης
Υπουργός Μακεδονίας & Θράκης
από 13/10/1993 έως 22/10/1996

.jpg

Παναγιώτης Χατζηνικολάου
Υπουργός Μακεδονίας & Θράκης
από 02/07/1989 έως 12/10/1989 και
από 08/08/1991 έως 13/10/1993

.jpg

Γεώργιος Τζιτζικώστας
Υπουργός Μακεδονίας & Θράκης
από 11/10/1990 έως 08/08/1991

.jpg

Ιωάννης Δεληγιάννης
Υπουργός Μακεδονίας & Θράκης
από 12/11/1989 έως 11/04/1990

.gif

Στυλιανός Παπαθεμελής
Υπουργός Μακεδονίας & Θράκης
από 05/02/1987 έως 02/07/1989

papadopoulos1980

Ιωάννης Παπαδόπουλος
Υπουργός Μακεδονίας & Θράκης
από 26/07/1985 έως 05/02/1987

.jpg

Ανδρέας Παπανδρέου
Υπουργός Βόρειας Ελλάδας
από 05/06/1985 έως 26/07/1985

Iντζές

Βασίλειος Iντζές
Υπουργός Βορείου (Βόρειας) Ελλάδας
από 21/10/1981 έως 05/06/1985

.jpg

Νικόλαος Μάρτης
Υπουργός Βορείου Ελλάδας
από 28/11/1977 έως 21/10/1981 και
από 21/11/1974 έως 21/10/1977

.jpg

Διονύσιος Αρμπουζής
Υπουργός Βορείου Ελλάδας
από 21/10/1977 έως 28/11/1977